Izolacje poddaszy i ocieplanie domu Lębork – poznaj korzystną ofertę!

Przeciągi to jeden z największych problemów, z jakimi borykają się starsze domy, próbując poprawić parametry termiczne zleć ocieplanie domu Lębork. Bez względu na to, ile włożysz izolacji, jeśli Twój dom w Lęborku nie jest dobrze ocieplony uszczelniony, zawsze będzie w nim zimno. Nie zostawiłbyś szeroko otwartych drzwi frontowych w środku zimy, ponieważ spowodowałoby to zamarznięcie domu. Posiadanie źle uszczelnionego domu jest jednak podobne do zrobienia tego, ale znacznie trudniejsze do naprawienia niż zwykłe zamknięcie drzwi. Jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę, jeśli uważasz, że Twój dom w Lęborku jest słabo uszczelniony, pierwszym krokiem jest sprawdzenie drzwi i okien, stare drzwi mogą źle pasować i umożliwiać swobodny przepływ powietrza między szczelinami.

Można je uszczelnić za pomocą takich rzeczy, jak paski gumowe lub, jeśli szkoda, całkowicie wymienić drzwi. To samo dotyczy okien, w rzeczywistości wiele okien ma nawiewniki specjalnie w celu zapewnienia dużego przepływu powietrza! Ma to na celu pomóc w utrzymaniu zdrowej atmosfery, ale jest szkodliwe dla utrzymania ciepła. Lepszym rozwiązaniem byłoby użycie jednostki wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, która doprowadzi świeże powietrze i odzyska dużą miksturę ciepła z powietrza wylotowego. Wreszcie, jeśli uważasz, że wszystkie szczeliny zostały uszczelnione, następnym krokiem jest izolacja za pomocą produktu, takiego jak izolacja z wielu folii, poprawi zarówno parametry termiczne, jak i szczelność powietrzną w jednym zastosowaniu, co czyni go idealnym rozwiązaniem tego problemu. Jeśli sprawdzisz istniejącą izolację i zauważysz, że jest mokra, czas ją wymienić – zleć ocieplanie domu Lębork profesjonalistom z EkoDom.

Stare typy ocieplenia dachów czy izolacji z włókna szklanego mogą zawilgocić z powodu nieszczelności, jeśli tak się stanie, spowoduje to zapadnięcie się i „spłaszczenie” izolacji, co znacznie obniży jej wydajność. Chociaż może w końcu wyschnąć, co nieco poprawi wydajność, podczas gdy jest mokry, wszystkie te szczeliny powietrzne, które tworzy wełna szklana, zostaną z kolei utracone, zmniejszając wydajność praktycznie do zera, jeśli zdarzy się to zimą, wtedy będziesz za drogi czas próbując ogrzać twój dom. Wełna szklana jest zazwyczaj bardzo tania, więc możesz ją po prostu wymienić aby wykonać ocieplanie domu Lębork, ale jeśli ponownie zamoknie, możesz wrócić do miejsca, w którym zacząłeś. Aby tego uniknąć, możesz wypróbować izolację paroszczelną, taką jak folia wielowarstwowa, warstwy zewnętrzne na warstwę paroizolacyjną, aby po prawidłowym zainstalowaniu i uszczelnieniu izolacja nie była mokra, a Twój dom był ciepły.