Najlepsze drukarnie Kraków

Prawdopodobnie widziałeś kilka profesjonalnych drukarni z miasta Kraków oferujących „druk offsetowy” w przeciwieństwie do „druku cyfrowego”, podczas gdy szukasz drukarki do produkcji materiałów marketingowych. Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym jest druk offsetowy i czym różni się od druku cyfrowego?

Druk offsetowy i druk cyfrowy to dwie z najczęściej stosowanych technik drukowania i, wbrew powszechnemu przekonaniu, jedna nie jest znacznie lepsza od drugiej. Oba mają swoje zalety i wady, więc rodzaj drukowania, który jest lepszy, zależy całkowicie od tego, jakiego produktu końcowego szukasz.

Druk offsetowy, które oferują już prawie wszystkie drukarnie Kraków, jest starszą z dwóch metod i jest używany od ponad wieku. Prawie wszystkie wydruki komercyjne, takie jak gazety, czasopisma, pocztówki itp. zostały wydrukowane tą metodą. Zasada drukowania offsetowego jest dość prosta, w zasadzie przenosi tusz z płyty na arkusz gumy, który następnie toczy atrament na materiale drukarskim. Zasadniczo materiał do zadrukowania jest fizycznie przenoszony, więc ma on kilka zalet i wad.

Zacznijmy od zalet: Zalety drukowania offsetowego
· Wyższa jakość i wierność kolorów
· Łatwiejsze i tańsze drukowanie większych ilości
· Dostępne niestandardowe atramenty i kolory
· Można stosować ogromną różnorodność materiałów drukarskich (papier, winyl itp.)

Najważniejszą zaletą druku offsetowego, który oferują drukarnie Kraków, jest jakość. Odwzorowanie kolorów i jakość są niezrównane, więc jeśli szukasz najlepiej wyglądających odbitek, najlepszym rozwiązaniem będzie druk offsetowy. Ponieważ materiał do zadrukowania jest właściwie ułożony na płycie przed dociśnięciem do gumowego arkusza, a następnie materiału, większe ilości można wydrukować bardzo łatwo, ale to także prowadzi do jego wad.
Wady drukowania offsetowego:
· Wyższy koszt początkowy i wyższy koszt dla małych ilości
· Brak niestandardowych lub zmiennych opcji drukowania danych.

Początkowa konfiguracja płyty oznacza również wzrost kosztów początkowych, a ponieważ materiał, który ma zostać wydrukowany, jest „nadrukowany” na arkuszu, nie można wprowadzać żadnych dalszych zmian w produkcji. Na przykład, jeśli chcesz aby drukarnie Kraków wydrukowały Ci numerowane pocztówki, druk cyfrowy może wydrukować 500 kopii, ponumerowanych od 1 do 500 na małym obszarze, przy czym reszta pocztówki jest taka sama. Druk offsetowy nie oferuje tej opcji. Jednak po skonfigurowaniu koszt wydruków zbiorczych jest niski. Druk cyfrowy kosztuje bardzo dużo za jednostkę, ale druk offsetowy nie. Właśnie dlatego materiały takie jak gazety, w których każda jednostka musi być taka sama, drukowane są w technice offsetowej.