Ogrodnik radzi w kwestii wyboru roślin!

Sadzonki nigdy nie powinny wysychać, dlatego ogrodnik podlewa je codziennie. Ogrodnik cieszy się, gdy rośliny stają się większe. Przeszczepy również wymagają częstego podlewania (mniej więcej co drugi dzień), aż do zakorzenienia się ich korzeni. Później to, jak często będziesz potrzebować podlewania, zależy od gleby, wilgotności i opadów, chociaż raz w tygodniu to dobry początek. Gliniana gleba wysycha wolniej niż piaszczysta, więc nie trzeba jej tak często podlewać. Słoneczne, wietrzne warunki wysychają glebę szybciej niż chłodna, pochmurna pogoda.

Poczuj glebę od 3 do 4 cali pod powierzchnią. Jeśli wydaje się, że jest sucho, czas podlać. Ogrodnik zawsze podlewa powoli i głęboko, aby zamiast spływać, woda wsiąka. Aby zminimalizować parowanie, podlewaj wczesnym rankiem. Aby pomóc chronić glebę przed chwastami i wilgocią, przykryj glebę kilkoma centymetrami ściółki. Nie będziesz musiał tak często podlewać, a zapobiegając uderzaniu światła słonecznego w glebę, zapobiegniesz kiełkowaniu nasion chwastów. Wybierz z szerokiej gamy ściółek, z których każda ma swoje zalety, w tym rozdrobnioną korę, słomę i skały rzeczne.

Jeśli używasz organicznej ściółki, polecanej przez ogrodnika, takiej jak kora, kompost lub łupiny ziaren kakaowych (które, nawiasem mówiąc, dobrze pachną), odżywi ona rozkładającą się glebę. Do ogrodu warzywnego lub grządki jednorocznej wybierz ściółkę, która rozkłada się w ciągu kilku miesięcy. W przypadku bylin użyj trwalszej ściółki, takiej jak wióry z kory.