Automatyczne skrzynie mazowieckie – wygodna opcja!

Istnieją dwa podstawowe typy automatycznych skrzyń biegów. Tradycyjne automatyczne skrzynie mazowieckie są połączone z silnikiem za pomocą hydraulicznego przemiennika momentu obrotowego, a automat z podwójnym sprzęgłem – para sprzęgieł. Oba mogą zmieniać biegi bez udziału kierowcy.

Proces odbywa się hydraulicznie lub elektronicznie, monitorując ważne parametry, takie jak położenie pedału przepustnicy, prędkość, z jaką jedzie samochód, oraz obroty silnika. W wielu samochodach wyposażonych w automatyczne skrzynie mazowieckie można wybierać ręcznie za pomocą dźwigni zmiany biegów lub łopatek zamontowanych za kierownicą.

Posiadanie tylko dwóch pedałów ma wiele zalet. W tej konfiguracji prawie niemożliwe jest zgaśnięcie silnika, a automatyczny samochód jest zazwyczaj płynniejszy i wygodniejszy w prowadzeniu niż manewrowanie, szczególnie w ruchu ulicznym. Automatyczne skrzynie mazowieckie zazwyczaj wymagają mniej konserwacji niż instrukcja, choć może się to różnić w zależności od modelu. Wreszcie automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem często zmienia biegi w zaledwie milisekundach, aby uzyskać większą wydajność i wydajność.