Bloczki czy pustaki betonowe?

Pustaki betonowe są dostępne w różnych rozmiarach, takich jak 100 mm x 200 mm x 400 mm, 150 mm x 200 mm x 400 mm i 200 mm x 200 mm x 400 mm. Te bloki są najczęściej szare, ale można je również znaleźć w różnych kolorach, w tym jasnobrązowym i ciemnoczerwonym. Oto kilka dostępnych opcji pustaków betonowych.

Jak sama nazwa wskazuje, filarowe pustaki betonowe są najczęściej używane do budowy filarów lub pirsów. Nazywane są również podwójnymi blokami narożnymi i są zaprojektowane tak, aby oba końce były widoczne.

Pustaki betonowe to rodzaj bloków, o których wiele osób myśli, gdy myślą o blokach betonowych, i często są one dostępne w dużych ilościach w sklepach budowlanych. Bloki nadprożowe, zwane również blokami kanałowymi lub belkami, można rozpoznać po kształcie litery U. Głębokie rowki utworzone przez kształt litery U, biegnące wzdłuż tych bloków, są wypełnione betonem i prętami zbrojeniowymi. Stosowane w przygotowaniu do belek nadprożowych, są zwykle umieszczane na górze drzwi i okien, aby przenieść obciążenie dociskające od góry.