Jaki ośrodek odwykowy w Warszawie polecamy?

Osoby z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu mogą przyjmować następujące leki w celu zmniejszenia łaknienia i objawów odstawienia, w tym uczestniczyć w programie takim jak ośrodek odwykowy w Warszawie:

Naltrekson: zapobiega działaniu receptorów opioidowych w mózgu, które wywołują satysfakcjonujące i euforyczne efekty, gdy dana osoba spożywa alkohol, i zmniejsza ryzyko nawrotu. Chociaż nie jest skuteczny dla wszystkich osób w okresie zdrowienia, ma znaczący wpływ na abstynencję u niektórych osób odbywającym ośrodek odwykowy w Warszawie.


Akamprozat lub Campral: Może to zmniejszyć długoterminowe objawy odstawienia, w tym bezsenność, niepokój i ogólne poczucie nieszczęścia znane jako dysforia. Ma to bardziej korzystny wpływ na osoby z poważnymi zaburzeniami związanymi z substancjami i uzależnieniami jakich dotyczy ośrodek odwykowy w Warszawie.

Disulfiram lub Antabuse: Jest to lek, który zakłóca rozkład alkoholu, prowadząc do działań niepożądanych, w tym zaczerwienienia twarzy, mdłości i nieregularnego bicia serca, jeśli osoba w trakcie rekonwalescencji spróbuje spożywać alkohol. Działa odstraszająco na osoby, które mają wysoki poziom motywacji do powrotu do zdrowia poprzez ośrodek odwykowy Warszawa.