Jakie dachy Warszawa są najtrwalsze?

Jakie rodzaje pokryć dachowych mogą mieć dachy Warszawa? Te najczęstsze opcje obejmują ponad 95 procent dachów mieszkalnych w Warszawie, więc jeśli nie masz na myśli czegoś niezwykłego, takiego jak płytki słoneczne – och, czekaj, uwzględniliśmy je – lub wegetatywnego zielonego dachu, opcje, które możesz rozważane są prawdopodobnie omówione tutaj.

Gonty asfaltowe – najczęstszy wybór.
Ponad 75 procent wszystkich domów jednorodzinnych w Warszawie jest zadaszonych gontem, choć liczba ta powoli maleje dzięki bardziej energooszczędnemu i wytrzymałemu dachowi metalowemu. Gonty i asfaltowe (kompozycyjne) dachy Warszawa dominują na rynku, ponieważ są niedrogie, oferują różnorodne atrakcyjne opcje i wykonują dobrą robotę, chroniąc domy przed czynnikami natury.

Istnieją dwa rodzaje gontów asfaltowych:
Gonty z włókna szklanego zaczynają się od maty z włókna szklanego pokrytej asfaltem i zwieńczonej granulkami, które zapewniają kolor i odbijają część światła słonecznego. Gonty wykonane z włókna szklanego są lekkie i odporne na rozrywanie. Gonty asfaltowe organiczne zaczynają się od papieru, często poddawanego recyklingowi, który jest nasycony asfaltem i pokryty granulatem. Gonty są cięższe i trudniejsze w obróbce niż włókno szklane, ale ogólnie oferują lepszą stabilność przy silnym wietrze. Chociaż nadal można je zobaczyć na wielu dachach w Warszawie, gonty organiczne zostały w większości zlikwidowane lub przerwane w ciągu ostatniej dekady. Czemu? Producenci oferujący dachy Warszawa przestali produkować półpasiec ze względu na ich tendencję do wysychania, stają się mniej wodoodporne i bardziej podatne na nadmierne wchłanianie wilgoci.