Muzyka bez ZAIKS – odtwarzaj radio Oneplayer

W praktyce masz dwie możliwości uiszczenia opłat licencyjnych, chyba, że interesuje Cię muzyka bez ZAIKS. Zgodnie z prawem można uzyskać licencje od właściciela praw autorskich do każdego odtwarzanego utworu. Zakładając, że lista utworów będzie duża i zróżnicowana, nie jest to praktyczna opcja. Zamiast tego możesz płacić organizacjom wykonującym prawa, które zbierają w imieniu właścicieli praw autorskich. Wspomniano wcześniej o ZAIKSie – aby być bezpiecznym, musisz uzyskać licencje od wszystkich organizacji. Prawa autorskie do dowolnego utworu mogą być własnością wielu stron, z których każda należy do innej organizacji zajmującej się prawami do wykonywania utworów.

Drugą opcją jest zasubskrybowanie biznesowej usługi muzycznej i pozwolenie, by zapłaciła w Twoim imieniu. Biznesowe usługi muzyczne zawierają umowy „zbiorcze” z organizacjami praw wykonawczych, które pozwalają im wnieść opłaty licencyjne do stawki usługi. Ze względu na dużą liczbę subskrybentów płacą w Twoim imieniu niższe opłaty niż bezpośrednio. W wielu przypadkach to, co płacisz firmowemu dostawcy utworów takich jak muzyka bez ZAIKS, będzie równe lub niższe niż bezpośrednio, co oznacza, że ​​sama usługa muzyczna jest zasadniczo bezpłatna lub nawet opłacalna! Oczywiście płacenie jednego rachunku za muzyka bez ZAIKS zamiast czterech jest również mniej kłopotliwe.

Dlaczego więc restauracja, bar czy salon piękność miałaby płacić bezpośrednio za muzyka bez praw ZAIKS? Nie mam pojęcia.
Inne zastosowania muzyki:
Powszechnym nieporozumieniem jest to, że gdy restauracja subskrybuje biznesową usługę muzyczną, jest „ubezpieczona” na każde użycie muzyki w lokalu. Skąd. Licencja uzyskiwana z usługi muzycznej obejmuje tylko tę usługę. Jeśli czasem prezentujesz muzykę na żywo, wirowanie DJ-a, karaoke itp., musisz uzyskać dodatkowe, oddzielne licencje od organizacji praw wykonawczych, aby muzyka bez ZAIKS mogła zabrzmieć w Twoim klubie czy restauracji.