Naprawa zegarków Wola automatycznych i elektronicznych

Jedną z głównych różnic, poza dodaniem automatycznego systemu, jest sprężyna główna. Generalnie sprężyna do zegarków z ręcznym wiatrem nie ma wbudowanego ślizgającego się uzdy i naprawa zegarków Wola jest zwykle prostsza. To dlatego sprężyna główna pęka/trzaska, gdy próbujesz ją naciągnąć, gdy jest w pełni nawinięta.

Jak możesz rozumować, dlaczego sprężyna w automatycznym zegarku od zegarmistrza z warszawskiej Woli nie pęka, jeśli jest codziennie w pełni nakręcana pod wpływem oscylującego ciężaru? Powodem jest to, że zegarki automatyczne mają wbudowane ślizgające się uzdę. Jeśli sprężyna jest w pełni nawinięta, każde dodatkowe uzwojenie ześlizgnie się i zepsuje z powodu ślizgającego się uzdy sprężyny. Dzięki temu automatyczny zegarek stale nakręca wiatr, nie martwiąc się o pęknięcie głównej sprężyny. Krótkie słowo na temat magnetyzmu dla zegarków mechanicznych. Ruch mechaniczny można łatwo namagnesować, jeśli zostanie wystawiony na częsty i wystarczająco silny magnes.

W przeszłości powszechnie wierzono, że jeśli zegarek działa wolno, może zostać namagnesowany lub wykonana będzie musiała być naprawa zegarków Wola. Chociaż to prawda, teraz wiemy, że namagnesowany zegarek może również działać szybko! Jeśli magnetyzm jest wystarczająco silny, może nawet spowodować całkowite zatrzymanie zegarka i żadna naprawa zegarków Wola tu nie pomoże!