Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową czeka Twój dom?

Chcesz zaizolować poddasze, aby zapobiec ucieczce ciepła, ale nie masz pewności, jaki rodzaj izolacji spełni twoje potrzeby. Rodzaje izolacji tworzące ocieplenie poddasza pianką poliuretanową powszechnie spotykane na poddaszu to celuloza, włókno szklane i pianka natryskowa. O ile Twój dom nie został zbudowany z myślą o wydajności energetycznej, prawdopodobnie możesz zmniejszyć swoje miesięczne rachunki za energię, dodając lub aktualizując izolację w swoim domu. Wiele starszych domów ma nieodpowiednią, uszkodzoną lub niewłaściwą izolację niż domy zbudowane dzisiaj, ale dodanie izolacji do nowszego domu może się zwrócić w ciągu zaledwie kilku lat. Obejmuje to poddasze, w których wiele domów traci ciepło w miesiącach zimowych. Firma MDK Izolacje ma ponad 15 lat doświadczenia w izolowaniu tysięcy domów na dolnym półwyspie. Chociaż nasze doświadczenie dotyczy ocieplenia poddasza pianką poliuretanową i izolacji natryskowej, wiemy również sporo o tradycyjnych izolacjach, takich jak włókno szklane i celuloza.
W ramach naszej ciągłej misji edukowania naszych klientów jesteśmy tutaj, aby omówić rodzaje izolacji stosowanych na strychach oraz zalety i wady, które są z nimi związane.

Celulozowa izolacja poddasza: plusy i minusy.
Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową i izolacja celulozowa jest najstarszym sposobem wykonania tej usług materiałem stosowanym w izolacji domowej. Może to być materiał sypki lub wdmuchiwany. Celuloza składa się głównie z przetworzonego papieru gazetowego lub dżinsu.
Plusy: Kwas borowy, boraks lub siarczan glinu stosowane w izolacji celulozowej zapewniają odporność na pleśń, szkodniki i ogień, który może wystąpić na poddaszu. Podczas wdmuchiwania celuloza dostaje się do niektórych ciasnych kątów i trudno dostępnych miejsc w jamach poddasza. Celuloza jest bardzo tania, jeśli chodzi o projekty strychów w porównaniu do innych materiałów. Celuloza nie wykorzystuje żadnych gazów cieplarnianych jako gazów pędnych. Celuloza zawiera więcej materiałów pochodzących z recyklingu niż jakakolwiek inna dostępna na rynku izolacja. Może być projektem izolacji poddasza do samodzielnego wykonania.

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową i zolacja poddasza z włókna szklanego: poznaj zalety i wady.
Włókno szklane jest materiałem izolacyjnym, który składa się z bardzo drobnych włókien szklanych i znajduje się w większości domów. Jest powszechnie stosowany w dwóch postaciach – kocach, czyli pałkach i rolkach, oraz luźnym wypełnieniu. Izolacja z włókna szklanego wykonana jest z tworzywa sztucznego wzmocnionego drobnymi włóknami szklanymi.
Ta kompozycja nadaje plastikowi dodatkową wytrzymałość, jednocześnie poprawiając jego zdolność izolacyjną i ciepłowniczą.
Piankowa izolacja poddasza: plusy i minusy Izolacja z pianki natryskowej – jest materiałem barierowym dla powietrza, który tworzy uszczelnienie przed ruchem powietrza. Izolacja z pianki natryskowej o otwartych komórkach może rozszerzyć się do 100 razy w stosunku do swojego pierwotnego rozmiaru, wypełniając każdy zakamarek we wnęce. Główne składniki izolacji pianki natryskowej to dmuchane wodą i organiczne związki chemiczne pochodzące z ekstraktów ropy naftowej.