Mieszkanie Szczecin poleca się do zakupu!

W przeciwieństwie do przeszłości, w której wielu było wieżowcami lub byłymi władzami lokalnymi, od tysiąclecia widzieliśmy kilka całkiem eleganckich mieszkań dostępnych w najlepszych lokalizacjach, oferujących współczesne przestrzenie mieszkalne ze wszystkimi udogodnieniami pod ręką lub nawet na miejscu . Dzierżawa Ale kupno mieszkania wymaga więcej pracy niż kupno domu, jak zwykle robisz to na podstawie umowy dzierżawy, co oznacza, że ​​masz „prawo do zamieszkania” przez okres do około 1000 lat, w zależności od umowy. Jest to najważniejsza pierwsza rzecz, o której należy wiedzieć podczas polowania na mieszkanie, zwłaszcza przed złożeniem oferty: ile czasu pozostało do wydzierżawienia?
Większość kredytodawców hipotecznych wymaga, aby umowa najmu pozostała co najmniej 80 lat; cokolwiek mniej może oznaczać, że ty lub przyszły nabywca może nie być w stanie zabezpieczyć finansowania hipotecznego, a wartość nieruchomości może być poważnie naruszona, ponieważ tylko kupujący mogą kupić. Dzierżawa na mieszkanie w Szczecinie oznacza również, że posiadasz wszystko „w ścianach” swojego mieszkania, podczas gdy wolontariusz – którym może być firma lub osoba fizyczna – jest właścicielem części wspólnych i zewnętrznych. Z tego powodu zakup nieruchomości jaką jest mieszkanie Szczecin może potrwać kilka tygodni dłużej niż zakup domu, ponieważ wiąże się z tym o wiele więcej formalności dla legalnej firmy, więc może kosztować o 100 do 200 złotych więcej niż legalne, gdyby kupił dom na własność. Ze względu na specjalistyczny charakter dzierżawy, upewnij się, że wybierasz legalną firmę specjalizującą się w prawie dzierżawy, możesz je znaleźć za pośrednictwem organizacji, która się tym zajmuje.

Pierwsze wrażenia mają znaczenie, więc kiedy masz pojęcie o długości najmu, oglądając mieszkanie Szczecin, rzuć okiem na hol wejściowy i pomieszczenia ogólnodostępne. Jak dobrze (lub nie) są one utrzymywane, może ci powiedzieć, czy wolontariusz i sąsiedzi dbają. Zaletą dzierżawy jest to, że koszty utrzymania są dzielone, a wykonawca wykonuje pracę. Będą pobierać opłatę „za udział” w formie ryczałtu lub opłaty serwisowej. Niektóre opłaty serwisowe mogą po prostu pokryć bieżące koszty bieżące i naprawy, co oznacza, że ​​musisz rozdzielić tysiące na większe remonty, takie jak nowy dach. Inni mogą pobierać opłatę za „tonący fundusz”, który stara się pokryć poważne naprawy w godzinach nadliczbowych, aby nowi kupujący nie musieli ponosić całego ciężaru kosztów naprawy, należy to sprawdzić. Jednak w przypadku, gdy podmiot wypłacający lub spółka zarządzająca błędnie podadzą kwoty lub terminy, prawdopodobnie nadal będziesz odpowiedzialny za przekroczenie wydatków.

Sprawdź, zanim złożysz ofertę na mieszkanie Szczecin, czy są jakieś zaległe rachunki lub planowane prace, więc możesz uwzględnić to w swoim budżecie i ofercie. Dowiedz się również o wszelkich innych kosztach, za które będziesz ponosić odpowiedzialność, a jeśli masz możliwość zakwestionowania ich oraz jak łatwe / trudne może to być. Nic nie zastąpi rozmowy z sąsiadami, którzy mieszkali tam od dłuższego czasu i wiedzą kim jest spółka zarządzająca i ludzie tam mieszkający – więc nie bój się z nimi rozmawiać!

Oprócz miesięcznej opłaty za usługę, inną opłatą za dzierżawę, którą będziesz musiał zapłacić, jest czynsz za grunt, za nieruchomość, na której znajduje się Twoje mieszkanie. Sprawdź czynsz za grunt i opłaty za usługi za ostatnie pięć lat i zapytaj, jakie będą one przez następne trzy lub więcej lat oraz o ile mogą wzrosnąć. Dobra firma zajmująca się dzierżawą zrobi to za Ciebie proaktywnie.

Ograniczenia – sprawdź także, czy istnieją ograniczenia w korzystaniu z nieruchomości, czyli mieszkania Szczecin. Czy możesz prowadzić w nim firmę? Czy możesz wynająć pokój, a nawet całe mieszkanie, jeśli to konieczne? Mogą to nie być dla Ciebie ważne problemy, ale „życie może przeszkadzać” w naszych planach nieruchomości i nie chcesz kupować czegoś trudnego do sprzedania w przyszłości.

Poziomy hałasu w mieszkaniu – na koniec sprawdź poziomy hałasu i oglądając mieszkanie w Szczecinie, sprawdź, jak dobra jest izolacja akustyczna, i chodź o różnych porach dnia. Czy słyszysz sąsiadów powyżej, poniżej i po obu stronach? Spokojna starsza pani z sąsiedztwa może nie jest tajnym fanem heavy metalu, ale być może będzie musiała mieć włączony telewizor, aby mogła – a także jej sąsiedzi – usłyszeć.