Biuro Stępień poleca dom Jelenia Góra

Poznaj ukryte koszty zakupu domu.
Możesz być przygotowany na comiesięczne spłaty kredytu hipotecznego, oprocentowanie i zaliczkę, którą będziesz musiał zapłacić za dom, ale istnieją pewne ukryte koszty zakupu domu, o których możesz nie wiedzieć. Jeszcze przed przeprowadzką do nowego domu w Jeleniej Górze będziesz musiał uiścić opłaty za pożyczkę hipoteczną, kontrolę domu i koszty zamknięcia. Za ogólną inspekcję możesz zapłacić kilkaset złotych – a liczba ta może wzrosnąć do ponad 1000 złotych, jeśli otrzymasz dodatkowe kontrole w sprawach takich jak inwazja owadów.

Będziesz musiał zapłacić pożyczkodawcy opłatę za udzielenie kredytu, aby pokryć koszty i pracę związaną z przygotowaniem kredytu hipotecznego. Możesz oczekiwać, że opłata ta wyniesie od 0,5 do 1 procent całkowitej wartości domu. Może to nie wydawać się wiele, ale naprawdę może się sumować – szczególnie jeśli kupujesz droższy dom Jelenia Góra. Na przykład możesz zapłacić ponad 4000 złotych jako opłatę za udzielenie pożyczki na dom Jelenia Góra, jeśli kupisz ten o wartości 400 000 złotych.

Praca z agentem nieruchomości z biura Stępień również wiąże się z dodatkowymi kosztami. Chociaż prawdopodobnie nie zapłacisz nic agentowi, z którym współpracujesz, osoba ta otrzyma prowizję, gdy dom zostanie sprzedany. Oznacza to, że płacisz agentowi opłatę, która zostaje wchłonięta przez koszt domu. Jest powód, dla którego wielu kupujących domy oferuje zniżki dla tych, którzy nie pracują z agentem nieruchomości. Koszty zamknięcia mogą wynosić od 2 do 5 procent wartości domu, więc przygotuj się na dość znaczny wydatek po zaakceptowaniu oferty i zatwierdzeniu pożyczki. W perspektywie długoterminowej będziesz musiał ponieść szereg bieżących wydatków jako właściciel domu, których nie będziesz musiał płacić jako najemca. Ubezpieczenie na dom Jelenia Góra kosztuje około 1000 złotych rocznie, podczas gdy media zazwyczaj kosztują około 3000 złotych rocznie. Ponadto będziesz musiał zapłacić za bieżącą konserwację, naprawy i remonty, chyba że planujesz zakup mieszkania. Koszty te mogą sumować się do kilku tysięcy złotych polskich rocznie.