Udaj się na skup samochodów Gdańsk

Kilka miesięcy temu pisałem o tym, jak kupić używany samochód pozyskany ze skupu samochodów Gdańsk. Przeszedłem przez wszystkie etapy oprócz negocjacji, ponieważ jest to temat zasługujący na swój własny post. Wpis, którym zajmę się dzisiaj. A teraz zacznijmy, oto moja uczciwa spowiedź: jestem do bani w negocjacjach. I staje się to naprawdę widoczne, ilekroć negocjuję duże przedmioty, takie jak samochody.

Kiedy musieliśmy kupić „nowy” samochód w zeszłym roku, zgubiłem go. To nie był brak prób. Byłem naprawdę podekscytowany szansą na ulepszenie moich kotletów negocjacyjnych. Czułem się gotów wejść do salonu i zawrzeć umowę. Ale obijałem się. Kiedy dealer zaczął wydawać numery, oblewałem i ziewałem. Na szczęście Basia jest nieuczciwym negocjatorem. Myślę, że to jej polskie dziedzictwo czyni ją tak dobrą. Może polski. Nie wiem. Jest w tym po prostu dobra. Zobaczyła, że ​​to wyrzucam, przejęłam wodze i dała nam dobrą ofertę. Kiedy jechaliśmy naszym nowym samochodem, przyznam, że moje męskie ego było posiniaczone. I mogłam powiedzieć, że Basia była rozczarowana, że ​​nie byłam w stanie przejąć roli. Pomyślałem: „Jestem cholernym mężczyzną! Powinienem umieć negocjować i nie muszę pozwolić mojej żonie na to. ” Być może to nie jest zbyt dojrzałe. Na pewno mam szczęście, że mam żonę, która umie targować się jak kupiec z arabskiego bazaru. Ale chciałbym również móc utrzymać się na tej arenie.

Wykorzystałem więc to doświadczenie, aby podwoić wysiłki na rzecz poprawy moich umiejętności negocjacyjnych. Aby przygotować się do następnego zakupu samochodu z miejsca jakim jest skup samochodów Gdańsk, przeprowadziłem badania, poprosiłem znajomych o wskazówki dotyczące negocjacji i poszedłem za przyjacielem, który kupował samochód. Oto, czego się nauczyłem po drodze.

Wiedza to potęga! W grze negocjacyjnej wiedza jest naprawdę potęgą. A w branży kupna samochodów sprzedawca zwykle ma najwięcej informacji. Pomyśl o tym. Gdy przeciętny kupiec wchodzi do dealera, natychmiast ujawnia sprzedawcy, jakiego samochodu chce, ile może zapłacić miesięcznie i którym pojazdem handluje. Tymczasem sprzedawca nie przekazuje żadnych informacji, które mogłyby pomóc kupującemu. Informacje takie, ile naprawdę samochód kosztuje dealera, jak naprawdę będą go sprzedawać lub jaka jest rzeczywista wartość wymiany kupującego. Jak myślisz, kto uzyska lepszą ofertę w tym scenariuszu? Oczywiście dealer pracujący w miejscu jakim jest skup samochodów Gdańsk. To on ma wszystkie informacje! Dlatego, aby zminimalizować kwotę, którą płacisz za samochód, musisz zrobić dwie rzeczy:
1) trzymać swoje karty blisko, nie mówiąc sprzedawcy dokładnie, czego szukasz lub ile chcesz zapłacić, i
2) znaleźć przed wejściem do salonu dealerskiego jak najwięcej informacji o samochodzie, w tym rocznik, przebieg, potencjalne uszkodzenia oraz to czy samochód ten nie jest odkupiony z miejsca jakim jest skup samochodów Gdańsk.