Niepubliczne przedszkole Mokotów

Niektórzy nauczyciele z niepublicznego przedszkola na Mokotowie spędzają dużo czasu wystawiając ekrany. Wydaje się, że jest to druga natura: wyświetlać ważne treści, wyświetlać przypomnienia, atrakcyjne plakaty i oczywiście pracę studentów. Jeśli jesteś podobny do mnie, nie zawsze masz czas na przerabianie tablic ogłoszeń co tydzień, ale możesz zdać sobie sprawę ze znaczenia Istnieje również wiele dowodów na to, że wyświetlanie rzeczywistej pracy uczniów (w przeciwieństwie do pracy wykonanej przez nauczyciela lub kupionej w sklepie) jest dla uczniów o wiele bardziej znaczące i ekscytujące. Jakbyśmy tego jeszcze nie wiedzieli!

Tak więc, kiedy zastanawiam się nad własnymi praktykami, które stosuję w placówce jaką jest niepubliczne przedszkole Mokotów, związanymi z wyświetlaniem i szukam trochę inspiracji, pomyślałem, że podzielę się krótkimi przypomnieniami o wyświetlaniu pracy uczniów.

Niezależnie od tego, czy musisz poczekać, aż zrobisz coś, w czym każdy może uczestniczyć i ukończyć, czy też pozyskać wszystkich uczniów do ukończenia rady, upewnienie się, że reprezentujesz pracę wszystkich uczniów, jest tak ważne. Wyświetl proces, a także produkt. Proces, forma edytowanych szkiców, błędy, które popełniły dzieci z miejsca jakim jest niepubliczne przedszkole Mokotów, które poprawili, oraz zdjęcia uczniów podczas eksperymentu lub ćwiczeń praktycznych, to świetna rzecz do pokazania. Pokaż uczniom i innym, którzy mogą patrzeć pokaz, że nauka jest niechlujna, pełna błędów i wymaga wytrwałości. To świetna lekcja do wzmocnienia!

Zaangażuj swoich uczniów z miejsca jakim jest niepubliczne przedszkole Mokotów. Możesz poprosić ich o wybranie artefaktu, z którego są dumni lub który pokazuje ich najlepszą pracę. Możesz poprosić uczniów, aby dodali do swojej pracy karteczkę wyjaśniającą, z czego są dumni: dobra struktura zdań, wcięcie wszystkich akapitów, dodanie szczegółów do historii, napisanie świetnego haka, prawidłowe skopiowanie wszystkich równań matematycznych , niezależnie od tego, nad czym mogą pracować! Zaplanuj wyświetlacz. Czasami możesz po prostu zaplanować coś, co będzie przykładem motywu jednostki lub długoterminowego projektu i wystawić go na pokaz. Umożliwienie uczniom wiedzy, że zostanie zawieszony, aby inni mogli spojrzeć na swoją pracę, jest miłą dodatkową motywacją do stworzenia czegoś godnego prezentacji.