Odzież ciążowa na Twoją kieszeń

Kiedy najlepiej kupić ubrania ciążowe? Jeśli przygotowujesz się na wczesne etapy ciąży, odzież ciążowa może wydawać się ogromna – ale staraj się nie kupować zbyt małych ubrań: możesz nawet użyć małej poduszki podczas przymierzania ubrań, aby dowiedzieć się, jak będziesz wyglądać jak w trzecim trymestrze ciąży. Wybierz odzież ciążową z dodatkami, którą będziesz mógł nosić przez całe 9 miesięcy. Zastanów się również nad bardziej elastycznymi tkaninami, takimi jak dżersej bawełniany lub odrobina spandeksu, ponieważ przekonasz się, że Twoja garderoba ciążowa wydłuży okres przechowywania.

Sprytne sztuczki z macierzyństwa:
Nie próbuj wcisnąć kwitnącego kształtu w odzież ciążową. Twoje ciuchy mogą wyglądać, jakby pasowały, ale gdy twój brzuch zacznie puchnąć, bardziej pochlebne będą te, które dostosowują się do rosnącego dziecka… oraz nóg, ramion i piersi! W pierwszych miesiącach ciąży odczuwasz niewielki przyrost masy ciała, a brzuch lekko puchnie, dlatego normalne ubrania mogą nadal działać. Najlepiej jednak zacząć myśleć o zainwestowaniu w niektóre podstawowe artykuły dla macierzyństwa, w tym w odzież ciążową – taką jak dżinsy, spodnie i może spódnice – ponieważ normalne ubranie może być nieco przytulniejsze.

Możesz też odkryć, że wcale nie musisz kupować odzieży ciążowej! Moda sezonu zawsze się zmienia, ale z trendami, takimi jak wielosezonowa sukienka maxi, spódnice maxi, tuniki, krawiectwo męskie i dzianiny warstwowe, może się okazać, że nadal możesz nosić te style w rozmiarach nie dla kobiet w ciąży.