Pióro wieczne – jakie wybrać?

Niezależnie od tego, czy jest to lista zakupów, notatka dla partnera lub pisanie artykułów, często używamy długopisów w życiu codziennym. Jednak nigdy nie zastanawiamy się zbytnio nad narzędziami do pisania, które posiadamy. W The Journal Shop możesz powiedzieć, że wiemy trochę na temat artykułów piśmiennych, dlatego przedstawiamy fakty i informacje naukowe na temat tych piór wiecznych i długopisów, abyś mógł wybrać, które z nich wybrać.

Pierwotnie długopisy zostały opatentowane w 1888 r. Mogły one pisać na szorstkich powierzchniach, takich jak drewno i skóra, w przeciwieństwie do bardziej popularnych piór wiecznych. Z drugiej strony okazały się zbyt szorstkie do pisania listów. 50 lat później węgierski redaktor gazety, László Bíró, pracował ze swoim bratem György, chemikiem, aby opracować nowy lepki atrament do długopisów i w 1938 r. złożył patent brytyjski na pióro wieczne. Pióro wieczne jest długopisem, który dozuje atrament na metalową kulkę w swoim punkcie, stąd nazwa. Jest to najczęściej używany przyrząd do pisania na świecie i jest dostępny zarówno w wersjach wielokrotnego użytku, jak i jednorazowych, takich jak długopisy, które kupisz w Exito Group w Warszawie.

Pióra kulkowe zostały z kolei wprowadzone w 1963 roku przez japońską firmę Ohto. Używają atramentu płynnego lub atramentu żelowego, aby zapewnić płynniejsze pisanie, niż lepkiego atramentu używanego w długopisach. Ciekły tusz naśladuje tusz i system zasilania tuszem pióra wiecznego, ale z łatwością użycia długopisu. Linia produkowana przez pióro wieczne kulkowe jest gruba i żywa ze względu na rodzaj atramentu. Farby żelowe mają większy zakres kolorów i stylów ze względu na większy wybór barwników rozpuszczalnych w wodzie i zdolność do dopuszczania cięższych pigmentów, takich jak brokat. Exito Group z Warszawy ma fantastyczny wybór piór kulkowych, takich jak pióro wieczne czy pióro kulkowe.