Suplementy na boreliozę

Ludzie często pytają mnie, które ziołowe środki przeciwdrobnoustrojowe takie jak zioła czy suplementy na boreliozę są najlepsze do wspierania organizmu w przewlekłej boreliozie. Moja odpowiedź brzmi: to zależy; każda osoba jest wyjątkowa i wymaga innej strategii. Formuły są mocne, a ja osobiście uważam je za potężne do zrzucania zakaźnego ładunku. Można je uzyskać wyłącznie przez lekarza, ale są one bardzo skuteczne przeciwko wytrwałym patogenom boreliozy, w tym niektórym szczepom Borrelii, i infekcjom takim jak Bartonella, Babesia i Mycoplasma – między innymi.

Środki przeciwdrobnoustrojowe i suplementy na boreliozę są wygodną opcją dla osób, które potrzebują łagodniejszych środków i które nie mogą sobie pozwolić na wizytę u lekarza znającego boreliozę. To dlatego, że neurolog, opracował protokół leczenia boreliozy, do którego można uzyskać bezpłatny dostęp na stronie kliniki borela. Osobiście uważam, że zioła i suplementy diety są użyteczne w zarządzaniu Borrelią i ogólnym wsparciu immunologicznym; Banderol i Cumanda dla Bartonelli; Noni dla Babesia i Takuna dla wirusów.

Te zioła i suplementy na boreliozę mają również wiele innych zastosowań. Mistrz zielarki Stephen Buhner, który wnosi szeroką wiedzę na temat ziół do społeczności z boreliozą, opisuje swój podstawowy protokół w swojej książce: Uzdrawianie Lyme i na swojej stronie. Buhner zaleca nie tylko zioła przeciwdrobnoustrojowe i suplementy na boreliozę, ale zioła, które będą wspierać takie funkcje, jak odporność, przepływ krwi do tkanek i drenaż limfatyczny. Na przykład zaleca czerwony korzeń do drenażu limfatycznego i japoński rdest do modulacji immunologicznej i do zmniejszenia nasilenia reakcji Herxheimera, między innymi. Jego podstawowy protokół obejmuje japoński rdest, pazur kota, eleuthero (lub żeń-szeń syberyjski) i astragalus.