Termika GPE oferuje kotły gazowe Gdańsk

Jednym z najczęstszych systemów ogrzewania domu jest kocioł, a dotyczy to zwłaszcza starszych domów na północnym wschodzie i innych obszarach o zimnym klimacie. Kotły gazowe Gdańsk ogrzewają wodę, a następnie rozprowadzają gorącą parę lub gorącą wodę do pomieszczeń przez szereg rur do ogrzewania domu. Para jest przesyłana do grzejników, a gorąca woda przepływa do grzejników lub promiennikowych systemów grzewczych. Kotły gazowe są zasilane gazem ziemnym, olejem opałowym, propanem, elektrycznością lub mieszanką biodiesla z olejem. Nowe systemy są bardzo energooszczędne, a ich wydajność wynosi aż 98,5 procent.

Jaki masz typ kotła?
Kotły nazywane są systemami centralnego ogrzewania, ponieważ sprzęt znajduje się w centralnej lokalizacji, a ciepło rozprowadzane jest po całym domu. Jednak w przeciwieństwie do innych metod ogrzewania, zwykle występuje opóźnienie między włączeniem kotła a rozproszeniem ciepła. Większość kotłów wytwarza parę wodną lub gorącą wodę za pomocą gazu ziemnego lub oleju opałowego, a wszystkie albo kondensują, albo nie kondensują (patrz poniżej). Rząd Polski wymaga, aby kotły były co najmniej w 80% sprawne, a ich sprawność może wynosić nawet 98,5%. Niektóre kotły mogą być drogie w instalacji, ale wszystkie typy zwykle trwają od 15 do 30 lat.

Kotły gazowe.
Kotły gazowe Gdańsk od Termika GPE zasilane są gazem ziemnym lub propanem i są bardzo wydajne. Jednak gaz ziemny nie jest dostępny wszędzie, a niektórzy właściciele domów na końcu gazociągu płacą wyższe ceny paliw. Propan zazwyczaj jest droższy niż gaz ziemny, ale jest dostępny w całej Polsce.

Kotły olejowe.
Kotły olejowe są powszechne w obszarach, które mają ograniczony dostęp do gazu ziemnego. Jeśli kupisz kocioł opalany olejem, będziesz potrzebować dostarczonego i przechowywanego oleju opałowego w zbiornikach takich jak powyższy, a na koszty operacyjne wpłynie wzrost i spadek cen ropy. Niektórzy producenci kotłów oferują obecnie modele wykorzystujące paliwo biodiesel, które powoduje mniejsze zanieczyszczenie niż zwykły olej opałowy. W zależności od cen ropy, olej opałowy na biodiesel może być konkurencyjny pod względem kosztów w stosunku do standardowego oleju. Ponieważ paliwo jest czystsze i smaruje układ, paliwo biodiesel może obniżyć koszty obsługi i czyszczenia kotła.

Kotły elektryczne.
Kotły elektryczne z miasta Gdańsk od Termika GPE są bardzo energooszczędne. Jednak zazwyczaj nie są one ekonomiczne, ponieważ energia elektryczna kosztuje więcej niż inne rodzaje paliw w wielu częściach kraju. Jeśli interesuje Cię ogrzewanie elektryczne, rozważ pompę ciepła.