Trójmiejska hurtownia zabawek w mieście Gdynia

Wymagania dotyczące etykietowania różnych rodzajów zabawek są bardzo restrykcyjne. Wszystkie zabawki i produkty dziecięce sprzedawane w Polsce muszą posiadać certyfikat produktu dla dzieci, aby być legalnym (więcej na ten temat poniżej). Istnieją również zasady etykietowania produktów i zabawek dla dzieci. Etykieta śledzenia.
Etykietę śledzenia należy przymocować do opakowania produktów, a jeśli to możliwe, do samej zabawki lub samego produktu. Etykieta śledzenia jest ważną częścią zgodności z prawem w zakresie legalnego importu i sprzedaży zabawek, a inspekcja określa, co należy znaleźć na etykiecie śledzenia.
Aby zachować zgodność, etykieta śledzenia musi pokazywać:
– Data i miejsce wytworzenia produktu.
– Numer partii lub inny identyfikator, który wyświetla linię partii lub serii, oraz wszelkie inne znaki, których producent może potrzebować, aby móc później wyśledzić produkt z powrotem do źródła, takie jak wytwórca, który go wyprodukował, lub partia, którą pochodzą produkty z określonego zamówienia. Dzieje się tak, aby wszelkie usterki lub wycofania produktu ze sklepu jakim jest hurtownia zabawek można było szybko i dokładnie zlokalizować. Zaimportowane produkty muszą mieć etykietę śledzenia pokazującą również dane importera, w tym adres firmy i dane kontaktowe oraz informacje o materiałach użytych w produkcie. Jeśli zamierzasz sprzedawać w swoim sklepie, jakim jest trójmiejska hurtownia zabawek, wypchane zabawki w Polsce lub sprzedawać je online i wysyłać do tych stanów, obowiązują Cię również lokalne przepisy dotyczące licencjonowania i etykietowania, aby postępować zgodnie ze zbyt kliknięciem poszczególnych łączy stanowych, aby dowiedzieć się więcej, lub sprawdzić z odpowiednimi Izba Handlowa.

Dodatkowe zasady etykietowania produktów dla niemowląt i małych dzieci sprzedawanych w hurtowni zabawek.
Oprócz etykiety śledzenia zabawki i produkty przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci (dzieci w wieku 5 lat i młodszych) muszą być sprzedawane z kartą rejestracyjną produktu. Karta rejestracyjna produktu musi być przymocowana do samego produktu i zawierać:
– Nazwa producenta i dane kontaktowe.
– Data wykonania przedmiotu.
– Nazwa modelu i numer partii produktu oraz wszelkie inne odpowiednie identyfikatory.
Musi zawierać przedpłaconą etykietę wysyłkową, z której kupujący może skorzystać przy opcjonalnej rejestracji produktu oraz w przypadku wycofania produktu. Kupujący muszą mieć możliwość wprowadzenia własnych danych kontaktowych na karcie i zarejestrowania swojego zakupu, a karta powinna również dać kupującym opcję zarejestrowania swoich danych online zamiast odsyłania karty. Dokumentacja zarejestrowanych nabywców powinna być przechowywana przez importera na wypadek wycofania produktu w przyszłości ze sklepu, jakim jest hurtownia zabawek.