Z czego wykonane są mokre chusteczki nawilżane bambusowe?

Z jakiego materiału wykonane są chusteczki nawilżane bambusowe? Dziewięćdziesiąt procent chusteczek nawilżanych dostępnych na rynku produkowanych jest z włóknin wykonanych z poliestru lub polipropylenu. Materiał zwilża się wodą lub innymi płynami (np. alkoholem izopropylowym) w zależności od zastosowania.

Z jakiego materiału są mokre chusteczki nawilżane bambusowe?

Poliester (PET) Polipropylen (PP) Te plastikowe włókna są wytwarzane przez wytłaczanie stopionego polimeru przez małe otwory. Są szeroko stosowane w produkcji chusteczek nawilżanych, ponieważ słyną z dobrej wytrzymałości. Emulgatory – pomagają składnikom na bazie wody odpowiednio wymieszać ze składnikami na bazie oleju. Jako emulgatory często stosuje się glikole polietylenowe (PEG).

Substancje utrzymujące wilgoć – służą do utrzymania nawilżenia chusteczek, a także do nawilżania skóry. Znajdziesz humektanty, takie jak glikol propylenowy i gliceryna, a także oleje mineralne, lanolinę lub silikony, które zmiękczają skórę. Niektóre naturalne chusteczki zamiast tego używają olejków, takich jak jojoba lub kokos. Perfumy – używane, aby produkt ładnie pachniał. Stabilizatory – mogą pomóc w prawidłowym zbalansowaniu pH, dzięki czemu formuła nie jest zbyt kwaśna ani zbyt zasadowa dla skóry dziecka. Kwas cytrynowy, cytrynian sodu i kwas jabłkowy to tylko niektóre przykłady, które znajdziesz w chusteczkach dla niemowląt.

Możesz również znaleźć inne składniki w chusteczkach nawilżanych z bambusa, które mają koić, takie jak aloes lub ekstrakty z owsa. Wybór najlepszych chusteczek dla niemowląt Kiedy wiesz, co znajduje się w chusteczkach dla niemowląt, będziesz mieć lepsze wyobrażenie o tym, czego powinieneś szukać z tyłu opakowania artykułu jakim są chusteczki nawilżane bambusowe.