Z czego wytwarza się perfumy?

Mniejsze marki niszowe często oszczędzają na opakowaniach i nie angażują się w (płatny) marketing. Dzięki temu mogą używać szlachetniejszych składników perfumowanych.

Płacisz więcej za sam produkt, a mniej za wszystko wokół niego. To, że często są one droższe, wynika głównie z faktu, że produkują znacznie mniejsze ilości, co podnosi ich koszty zakupu i produkcji. Chociaż takie marki oczywiście muszą przynosić zyski, aby przetrwać, mają ważną zaletę: każdego roku muszą znaleźć tylko ograniczoną liczbę klientów na swoje produkty. Oznacza to, że mogą być bardziej kreatywni. Ich perfumy nie muszą przemawiać do milionów ludzi.

Prawdziwe perfumy niszowe są bardziej oryginalne i zawierają droższe składniki. Otrzymujesz lepszy stosunek jakości do ceny, ale przede wszystkim: kupujesz osobisty i niepowtarzalny produkt wykonany z miłością i oddaniem. Oczywiście, jak w każdej lukratywnej branży, jest mniej honorowych marek i widać ogromne różnice cenowe na rynku niszowym. Niektóre marki decydują się na bardzo drogie opakowanie lub po prostu podnoszą cenę, aby uczynić je jeszcze bardziej ekskluzywnymi, podczas gdy jakość produktu niekoniecznie jest lepsza.