Holz aus Polen, czyli drewno z Polski – poznaj ofertę tartaku!

Można kupować drewno, czyli Holz aus Polen, z sękami, pęknięciami, pęknięciami i kratkami. Te wady dotyczą tylko małej powierzchni deski (jeśli występują na większości deski, nie kupuj jej), więc możesz zaplanować cięcia wokół nich. Unikaj desek z wypaczeniami, skrętami lub kokardkami. Spłaszczenie deski, która ma jedną z tych wad, zajmuje dużo czasu. Aby sprawdzić te wady, połóż jeden koniec deski na podłodze, a drugi koniec przyłóż do oka. Tablica powinna być prosta i prawdziwa. Jeśli nie, zostaw to tam. Drewno wymiarowe z Polski, czyli Holz aus Polen, jest gładkie ze wszystkich czterech stron, docinane na precyzyjne szerokości i grubości, sprzedawane na stopkę liniową lub deskę. Drewno sprzedawane na stopę deski może być gładkie ze wszystkich stron lub nie i tylko jedna krawędź może być kwadratowa. Stopa deskowa to deska o grubości 1 cala (nazywana 4/4) na 12 cali szerokości i 1 stopę długości. Aby dowiedzieć się, ile desek znajduje się w kawałku drewna, pomnóż jego długość (mierzoną w stopach), szerokość i grubość (mierzoną w calach) i podziel tę liczbę przez 12.

Czasami uzyskujesz poplamione wykończenia przy użyciu olejnego wykończenia, takiego jak duński olej lub plama. Wykończenie okazuje się poplamione, ponieważ pory w niektórych rodzajach drewna czyli holz aus Polen, np. Wiśni, pobierają różne ilości oleju i mają nierówny wygląd. Nie możesz tego naprawić po wyrządzeniu szkody, więc musisz upewnić się, że to zaplanowałeś, zanim zaczniesz kończyć. Możesz uniknąć tego problemu na dwa sposoby:
– Użyj uszczelniacza do szlifowania lub innego produktu wypełniającego pory, aby wypełnić pory drewna przed nałożeniem ostatecznego wykończenia.
– Użyj wykończenia, które siedzi na drewnie, a nie wchłania się w nie. Lakier i szelak to dwa przykłady.